Zespół Kształcenia i Wychowania w Bielkówku

83-050 Bielkówko    ul. Gregorkiewicza 11 tel. 58 682 73 58  email: sekretariat@zkiwbielkowko.pl  

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 648345
  • Do końca roku: 227 dni
  • Do wakacji: 37 dni

Kalendarium

Środa, 2022-05-18

Imieniny: Alicji, Edwina

"Jajko czy kura...przedszkolaki z Gminy Kolbudy rozwijają swoje kompetencje"

 


 

Podsumowanie realizacji działań w ramach projektu „Jajko czy kura … - przedszkolaki z Gminy Kolbudy rozwijają swoje kompetencje” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Projekt "Jajko czy kura..." rozpoczął się w roku szkolnym 2019/2020 (od września do marca) i ze względu na pandemię został przedłużony do 30 listopada 2020 roku            (od września do listopada).

W inicjatywie miało okazję uczestniczyć 75 dzieci, około 25 z nich przez cały okres trwania projektu. Uczniowie przedszkola i oddziału przedszkolnego brali udział                   w następujących zajęciach: robotyka, eksperymenty, język angielski, gimnastyka korekcyjna, a także  w indywidualnych zajęciach logopedycznych i specjalistycznych                –  z zakresu rewalidacji i terapii pedagogicznej. Zajęcia przebiegały zgodnie z harmonogramem. Cele zajęć zostały zrealizowane. Projekt sprawił, że jakość pracy Naszego przedszkola i oddziału przedszkolnego zdecydowanie się podwyższyła.

W ramach działań związanych z realizacją projektu „Jajko czy kura…-przedszkolaki z gminy Kolbudy rozwijają swoje kompetencje” odbyły się warsztaty przyrodnicze              z cyklu „Zielona Godzina”. Dodatkowo miały miejsce także pikniki dla najmłodszych uczniów,  z takimi atrakcjami jak: wielkie bańki mydlane, dmuchany zamek - skaczące kukurydze, animacje i zabawy z nagrodami, figurki z baloników oraz Kraina lodu - cz.1 interaktywne naukowe SHOW i Kraina lodu – cz 2. robimy sztuczny śnieg. Ponadto, w ramach projektu, zorganizowana została wizyta astronoma  wraz z planetarium – warsztaty „Mały Astronom”.

W naszej placówce zajęcia z robotyki i z eksperymentu prowadzone były przez animatorów z firmy EduFun. W realizację pozostałych zajęć zostało zaangażowanych łącznie 13 nauczycieli. Nauczyciele mieli także okazję podwyższyć swoje kompetencje w szkoleniach TiK, Robotyki, Treningu Umiejętności Społecznych TUS,                                            a także z @Metody Krakowskiej.

Zespół Kształcenia i Wychowania , w ramach uczestnictwa w projekcie, zyskał nowy sprzęt: 2 komputery, 20 tabletów, zestawy do prowadzenia zajęć z Robotyki         (ozoboty + zestawy Lego), dwa urządzenia: Magiczny Dywan. Przedszkole i oddział przedszkolny otrzymały gry stymulujące rozwój poznawczy najmłodszych uczniów,             a także sprzęt do gimnastyki korekcyjnej. Ponadto placówka wzbogaciła się o programy multimedialne do prowadzenia zajęć z języka angielskiego i logopedii.

Dzięki realizacji projektu „Jajko czy kura….” Nasza placówka wzbogaciła swoją ofertę edukacyjną o zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe, które na pewno zaowocują                         w kolejnych etapach edukacji.

Chciałam podziękować Wszystkim , którzy przyczynili się do realizacji projektu w Naszej Placówce. Dziękuję za ogrom pracy włożony w edukację Naszych najmłodszych uczniów!

 

Szkolny koordynator projektu – Karolina Nagórska-Pacan